BRANISLAV ŠTEFÁNIK – Rodinná čierno-biela fotografia

Pridané dňa jan 21, 2020

BRANISLAV ŠTEFÁNIK

Okrem svadobnej tvorby sa venujem rodinnej fotografii, ktorá patrí taktiež k mojim obľúbeným. Obzvlášť preferujem fotenie napríklad v parku alebo v domácom prostredí, kde sú všetci prirodzení, najmä deti. Tie málokedy obsedia. Dobrá príležitosť na skvelé momenty je na miestach, ktoré deti  poznajú. Počas fotenia je dôležité si vytvoriť priateľskú atmosféru, zapadnúť do partie, vnímať ich prirodzené prostredie a hlavne rešpektovať režim deti. Preto je napríklad lepšie zachytiť momenty keď sú deti oddýchnuté a cítia sa uvoľnene.

Som inšpirovaný vlastnou rodinou, denne zachytávam fotografie svojich najbližších. Svoj fotoaparát mám stále po ruke, moje deti už to ani nevnímajú, mám to veľmi ľahké   Myslím, že odkedy mám dve deti tak neprešiel deň, kedy by som neurobil minimálne pár záberov. Počet fotografií som už dávno prestal rátať.

90 % mojej tvorby čo sa týka rodinných portrétov je v čierno bielej, pri ktorých uprednostňujem len dostupné svetlo. Dovoľuje mi to zachytiť naozajstný autentický príbeh, ktorý sa odohráva v ten daný moment. Určite aj farba má svoje čaro, ale čierno biela pre mňa naozaj zostáva srdcovou záležitosťou ;-)