Marek Hajkovský – Portréty v Paríži, Londýne, Benátkach …

Pridané dňa okt 16, 2016

 

O tom, mať krásne a jedinečné zábery zo svojej svadby snivá každá nevesta.

Samotný priebeh svadby môže fotograf  zaznamenať s citom pre kompozíciu a zachytenie emócii a okamžiku.

To je časť svadby, do ktorej fotograf nemôže príliš organizačné vstupovať. Ale, čo sa týka portrétov, to už je úplne iná pesnička…

Tam ak dostane fotograf čas a priestor, môžu vzniknúť úžasné a úplne jedinečné originálne zábery, aké nemá žiadna nevesta v okolí.

A práve o tom mieste je tento blog.

Benátky

 

marek-hajkovsky-foto-venezia91751_resize

dsc_9240a_resize_resize

marek-hajkovsky-foto_31_resize

 

Asi najromantickejšie miesto , ktoré netreba zvlášť predstavovať.

Každá ulička so svojimi malebnými zakutiami, mostami a kanálmi poskytuje perfektne príležitosti pre fotenie.

Pozadie ako gondolieri, námestie sv. Marka, či úžasná architektúra Benátok  sa núka na každom kroku.

Zvlášť západy slnka sú veľmi romantické. Dostupnosť autom cca 10 hodín z PP, dá sa aj vlakom, pripadne letecky.

Treba počítať s min. 2 nocami v samotných Benátkach.  Ceny za ubytovanie aj stravu sú nižšie ako som očakával.

Praha, Budapešť

dsc_0324ff_resize

dsc_8775-top_resize

dsc_8863-2_resize

dsc_9067_stitch_resize

dsc_9204-top_resize

marek-hajkovsky-foto_25_resize

 

Obidva mesta veľmi ľahko dostupné. Praha sa dá veľmi pohodlne aj vlakom, do Budapešti odporúčam autom, z PP je to iba cca necelých 5 hodín.  Praha je momentálne veľmi populárna pre fotenie mladomanželských portrétov, chodia tam páriky až z Ázie.  Je tam množstvo miest, kde sa dá stráviť celý deň. Podľa môjho názoru je ale Budapešť krajšia pre svadobne fotenie. Nádherný hradný kopec s kráľovskými schodmi poskytuje obrovské možnosti pre fotografovanie na celý deň. Z kopca je krásny výhľad na cele mesto. Výhoda Budapešti spočíva aj v tom, že je to také „priestrannejšie“. Okolo pamiatok je „viac miesta“, turisti nie sú tak natlačený na seba ako v úzkych uličkách Prahy. Ubytko a strava ako u nás…

Paríž

Mesto zaľúbených, nemá takýto image nadarmo. Úžasné prostredie modernej štvrti La Defense, moderný aj historický víťazný oblúk, Eiffelova veža, mosty, rôzne zakutia aj štvrť Champs Elysées poskytujú nevyčerpateľné možnosti pre Vaše portréty. Odporúča sa isť na min 2 noci letecky. Ceny leteniek mimo hlavnej sezóny sú veľmi lacné, tak isto strava ani ubytovanie nie sú problém.

Londýn

Londýn je európska metropola takých možností, že jeden deň fotenia je aj málo. Tradičný londýnsky dvojpodlažný autobus stále premáva na niektorých linkách, londýnske taxíky a telefónne búdky, štvrť SOHO, a cela štvrť okolo Tower bridge, kde sa stretáva ultra moderna architektúra s historickými pamiatkami sú miesta, ktoré sa ani nedajú vyčerpať za jeden deň. Spomeniem ešte novu ultra-modernú vežu Shard, Millenium bridge známy aj Harryho Pottera a katedrálu sv. Pavla, ktorá je štvrťou najväčšou sakrálnou stavbou na svete, London Eye, Westminster atd atd… Finančne je toto miesto asi najviac náročné, či už ubytovanie, doprava sú  drahšie ako inde.  Letenky ale z PP bežne za 25.-€ nie je problém. Momentálne iba za 12.-€ z PP.

Santorini

V spolupráci s mojim kolegom z Grécka pripravujem balík pre fotenie v Grécku, zvlášť Santorini je veľkým lákadlom. Nádherné miesto, kde sa natočilo už veľa filmov a fotografie obleteli cely svet.

Pri zaujme o ktorékoľvek miesto zabezpečujem kompletný servis podľa Vašich požiadaviek. Od ubytovania, stravy, dopravy až po služby ako sú aj kameraman, vizážistka, osobná asistencia a pod.

Teším sa s Vami na ďalšie krásne miesta !

Marek Hajkovský

hajkovsky-_-loga